Home / Kryesore / Moti, 18 prill 2021

Moti, 18 prill 2021

TIRANË, 18 prill /ATSH/ Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se për ditën e diel moti fillimisht parashikohet i vranët e gradualisht me kthjellime.

Reshje shiu në orët e mëngjesit me intensitet të ulët. Gradualisht prej orëve të paradites reshjet vijnë në ndërprerje.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-veriperëndim e lehtë e mesatare në bregdet, shoqëruar me dallgëzim në det të forcës 3-4 ballë.

Temperaturat parashikohen:

 

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 9/16 re shi diell
Kukës 4/10 re shi diell
Lezhë 9/17 re shi diell
Dibër 3/8 re shi diell
Durrës 9/19 re shi diell
Tiranë 10/19 re shi diell
Elbasan 8/18 re shi diell
Berat 9/18 re shi diell
Vlorë 9/19 re shi diell
Korcë 7/12 re shi diell
Gjirokastër 5/16 re shi diell
Sarandë 8/19 re shi diell

Check Also

Me letra fallco, si po trafikon krimi i organizuar shqiptarët drejt Anglisë

Krimi i organizuar shqiptar dhe ai gjeorgjian po shfrytëzon territorin e Irlandës si tranzit për …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

13 − seven =