Home / Moti / Moti, 18 nëntor 2020

Moti, 18 nëntor 2020

Parashikohet mot me vranësira të dendura deri në orët e mesditës, më tej intervale
kthjellimesh.

Reshjet e shiut, do të bëhen të pranishme në të gjithë vendin, deri në orët e mesditës me intensitet mesatar. Lokalisht, në jugperëndim parashikohen reshje intensive shiu deri të lartë me shtrëngata e rrufe. Më tej, reshjet do të marrin karakter lokal, kryesisht përgjatë relieveve malore.

Parashikohet mjegull e mjegullinë lokale në lugina në orët e mëngjesit.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje- Jug, fillimisht e fortë dhe me rrahje në bregdet 15 -20 m/sek. Gradualisht, prej orëve të paradites humbet intensitet deri 10 m/sek. Valëzimi i forcës 4-5 ballë me tendencë në rënie prej mesditës.

Check Also

Parashikimi i motit për sot (Temperaturat)

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

19 − one =