Home / Kryesore / Moti, 16 prill 2021

Moti, 16 prill 2021

Dita e sotme nis me mot me diell, por gradualisht vranësirat vijnë në dendësim, fillimisht në zonat jugore, për tu shtrirë në të gjithë territorin.

Këto vranësira në orët e mesditës shoqërohen me reshje të dobëta shiu, fillimisht në jug e më pas në qendër e veri të vendit.

Temperaturat pësojnë rënie në vlerat minimale dhe rritje në vlerat e mesditës nga -1 deri në 20 gradë Celcius.

Era do të fryjë nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 1-8m/sek në tokë, ndërsa përgjatë vijës bregdetare era do të fitojë shpejtësi deri në 15m/sek, shoqëruar me dallgëzim në det të forcës 1-2 ballë.

Check Also

Rritet numri i viktimave në Shqipëri, 91 pacientë rezultojnë pozitiv me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

fifteen − fourteen =