Home / Kryesore / Moti, 14 prill 2021

Moti, 14 prill 2021

Moti parashikohet me vranësira mesatare deri të dendura.

Do të ketë reshje shiu me intesitet të ulët deri në orët e mesditës në pjesën më të madhe të vendit. Pas mesdite reshjet e shiut do të fitojnë intensitet deri mesatar, në veri dhe në qendër reshjet e shiut do të fitojnë intensitet deri të lartë.

Lokalisht reshjet do të jenë në formën e shtrëngatave shoqëruar me shkarkesa elektrike. Në veri dhe verilindje në lartësin mbi 700 metra në orët e mbrëmjes reshjet e shiut do të konvertohen në reshje bore.

Check Also

BB: Pandemia fundosi Shqipërinë, vendi më i varfër në Rajon

Pandemia Covid -19 dhe tërmeti i 26-nëntorit 2019 e bënë me agresive varfërinë në Shqipëri. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

two × 3 =