Home / Kryesore / Moti, 10 shkurt 2021

Moti, 10 shkurt 2021

Dita e merkure parashikohet të ketë mot me alternime vranesirash dhe intervale kthjellimi. Në veriperëndim të vendit reshje shiu të herpasherëshme me intensitet të ulët, ndërsa në orët e pasdites reshjet e shiut shtrihen edhe në pjesën tjetër të territorit. Në mbrëmje në veriperëndim reshjet fitojnë intensitet deri të lartë në formën e shtrëngatave.

Era nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare 1-8m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bredgetare dhe zonave luginore fiton shpejtësi deri në 18-20m/sek. Valëzimi në det i forcës 5-6 ballë.

Temperaturat parashikohen në:

zonat malore 4°C deri në 16°C
zonat e ulëta 7°C deri në 20°C
zonat bregdetare 8°C deri në 21°C

Check Also

Shifra tragjike nga Covid-19 në vendin tonë: Qindra raste të reja dhe shumë viktima në 24 orë

Shqipëria ka regjistruar një tjetër bilanc tronditës të viktimave nga koronavirusi. Ministria e Shëndetësisë njofton …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

17 − thirteen =