Home / Kryesore / Moti, 1 prill 2021

Moti, 1 prill 2021

TIRANE, 1 prill /ATSH/ Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se vendi ynë sot do të vijojë të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike falë dhe masave ajrore të thata me origjinë perëndimore.

Moti do të jetë i kthjellët në të gjithë territorin përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare kryesisht në relievet malore në orët e mesditës

Era do të fryjë me drejtim verilindje – juglindje e lehtë e përkohësisht mesatare përgjatë bregdetit. Valëzimi në dete i forcës 0-1 ballë.

Temperaturat parashikohen:      

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 9/22 diell
Kukës 10/20 diell
Lezhë 9/23 diell
Dibër 6/18 diell
Durrës 8/23 diell
Tiranë 8/23 diell
Elbasan 7/24 diell
Berat 4/24 diell
Vlorë 8/22 diell
Korçë 6/16 diell
Gjirokastër 5/23 diell
Sarandë 8/22 diell

Check Also

Pesë pacientë nuk ia dalin dot me Covid-19, sa raste të reja u shënuan në 24 orët e fundit

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 2584 testime, 465 të shëruar, 138 raste të reja dhe 5 …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

eighteen − four =