Home / Kryesore / Mot me vranësira dhe reshje të pakta, parashikimi i motit për sot

Mot me vranësira dhe reshje të pakta, parashikimi i motit për sot

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të vranët në pjesën e parë të ditës. Duke nisur nga dreka dhe pasdite pritet një përmirësim i kushteve të motit.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 0°C në 10°C, në zonat e ulëta nga 07°C në 18°C dhe në zonat bregdetare nga 10°C në 21°C.

Era do të fryjë në drejtim Verior-Verilindor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 4 ballë.

Rikthehet moti me diell dhe rriten temperaturat, ky është parashikimi

Check Also

Meteorologia: Java tjetër sjell ulje temperaturash, priten përmbytje në disa zona

Muaji dhjetor do të na shoqërojë me reshje shiu si edhe temperatura të ulëta, sidomos …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

three × 5 =