Home / Kryesore / Mot me diell, temperatura deri në 31 gradë

Mot me diell, temperatura deri në 31 gradë

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 11°C në 24°C, në zonat e ulëta nga 17ºC në 30°C dhe në zonat bregdetare nga 19°C në 31°C.

Era do të jetë në drejtim Perëndimor-Jugperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 2-3 ballë.

Rriten sërish temperaturat, ky është parashikimi i motit

Check Also

Njihuni me Këmbimin Valutor, 17 Qershor 2021

Në kursin e Këmbimit Valutor sot vihet re rënie Euros dhe Frangës Zvicerane, ndërkohë Paundi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

14 − three =