Home / Kryesore / Mot me diell dhe vranësira të pjesshme, temperaturat për sot

Mot me diell dhe vranësira të pjesshme, temperaturat për sot

Dita e enjte (sot) do të ndikohet nga kushte atmosferike të qendrueshme, moti parashikohet kryesisht i kthjellët dhe me vranësira të pakta kalimtare.

Sipas Shërbimit Meterologjik Ushtarak, do të ketë prezencë të mjegullës së dendur përgjatë luginave në orët e mëngjesit.

Era nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare 1-6m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bredgetare fiton shpejtësi deri në 15m/sek. Valëzimi në det i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen në:

– zonat malore 1°C deri në 14°C;

– zonat e ulëta 4°C deri në 19°C;

– zonat bregdetare 4°C deri në 19°C.

Check Also

Tirana nesër pa drita, ja në cilat zonat do të ndërpritet energjia për disa orë

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka njoftuar banorët e kryeqytetit se ditën e nesërme …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

20 − one =