Home / Shendeti / Mos harxhoni më para për ilaçe të shtrenjta, përdorni vaj dhe limon dhe do shëroheni nga këto sëmundje

Mos harxhoni më para për ilaçe të shtrenjta, përdorni vaj dhe limon dhe do shëroheni nga këto sëmundje

Prej shumë vitesh njerëzit e kanë përdorur kurën natyrale me vaj ulliri dhe limon në të mirë të shëndetit dhe trupit.

Përfitimet e kurës me vaj ulliri dhe limon për shëndetin. Detoksifikimi i trupit

Përzierja mes vajit të ullirit dhe limonit është ideale për të pastruar të gjithë trupin. Ky lëng duhet konsumuar përpara ngrënies mëngjesit që të funksionojë në mënyrë perfekte.

Mbrojtje për zemrën. Vaji i ullirit është i pasur me acide yndyrore që riaktivizojnë qarkullimin e brendshëm, duke eliminuar kolesterolin e keq. Vaji i ullirit largon inflamacionin dhe e pajis trupin me vitamina.

Kundër kolesterolit/ Vaji I ullirit me limon është një kurë natyrale për të ulur nivelet e larta të kolesterolit në gjak.

Problemet me reumatizmën Sekreti i suksesit të kësaj kure kundër reumatizmës qëndron tek vlerat kundër inflamacionit. Nëse e pini këtë kurë rregullisht me stomak bosh do të përjetoni më pak dhimbje të kyçeve. Jo më kot kjo kurë njihet si lëngu i artë.

Kundër konstipacionit. Vaji i ullirit ka efekt laskativ sidomos kur konsumohet me stomak bosh. Kjo kurë natyrale zgjidh problemin e konstipacionit.

Për shëndetin e mëlçisë. Kur organizmi mbushet me toksina falë ushqyerjes së keqe, në ndihmë vjen vaji i ullirit me lëngun e limonit.

Check Also

Bima që shëron 90% reumatizmën (RECETA)

Reumatizma është një sëmundje që ka të bëjë me dëmtimin e kyçeve të trupit, të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

four × 3 =