Home / Aktualitet / Mjekja jep këshillat dhe u bën thirrje qytetarëve: “Vetëm kështu mund të mposhtim virusin …”

Mjekja jep këshillat dhe u bën thirrje qytetarëve: “Vetëm kështu mund të mposhtim virusin …”

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka bërë një postim në rrjetin scoial Facebook ku ka shpërndarë mesazhin e mjekes Esi Duka.

Kjo e fundit u bën thirrje të gjithëve për të respektuar masat.

Duka shprehet se qytetarët duhet të mbajnë maska, të respektojnë distancën dhe higjienën personale, pasi vetëm kështu mund të mposhtim virusin që ka gjunjëzuar gjithë botën.

Ajo që dua t’u them unë qytetarëve është respektimi i tre masave kryesore: mbajtja e maskës, mbajtja e distancës 2 metra nga njëri-tjetri dhe ruajtja e higjienës personale. Duke zbatuar me rigorozitet këto tre mesa, ne shpresojmë t’ia dalim përballë këtij virusi që po gjunjëzon gjithë botën”, shprehet mjekja.

Check Also

Aksidentoi për vdekje 10 vjeçaren, deklarata e shoferit: Nuk e kuptova…

Alban Guri, shoferi që përplasi për vdekje me makinë të miturën Ambra Petali në derë të shtëpisë, në rrugën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

seven − 2 =