Home / Aktualitet / Mjekët paralajmëruan protestë,reagon Rama, i fton në një takim

Mjekët paralajmëruan protestë,reagon Rama, i fton në një takim

Pas paralajmërimit të mjekëve për protestë ditën e nesërme, në orën 10:00, para QSUT, ka reaguar Edi Rama.

Kryeministri i ka thirrur mjekët në një takim ditën e nesërme në orën 9:30.

Ndërsa ndodhen në vijën e parë të luftës me koronavirusin, ata kanë hartuar një listë me katër kërkesa.

Bluzat e bardha kërkojnë të shpallen dëshmorë të kombit të gjithë ata mjekë që kanë humbur jetën si pasojë e COVID, të bëhet sigurimi i jetës së personelit shëndetësor, rritje të pagave si dhe kushte optimale pune për parandalimin e infeksioneve.

Check Also

Rama publikon videon e mjekut dhe ironizon Bashën: Ka mbaruar shkollën me pesa. Zgjohu Luli, zgjohu dreqin

Kryeministi Rama publikon një video dhe thotë se personi që kreu i PD Lulzim Basha …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

fifteen − 8 =