Home / Aktualitet / “Ministrja e Arsimit” është kthyer në rolin e asaj njerkës, që bën të mos duash më as babanë”

“Ministrja e Arsimit” është kthyer në rolin e asaj njerkës, që bën të mos duash më as babanë”

Provimi i Gjuhës dhe Letërsisë ngjalli polemika dhe protesta të shumta lidhur me pyetjet “e çuditshme”.

Teza nuk u konsiderua absurde vetëm nga maturantët dhe mësuesit e tyre, por edhe nga pedagogët dhe ekspertët e arsimit. E gjithë kjo situatë nxiti protesta të shumta tek maturantët.

Shahini është “sulmuar”  vazhdimisht ku i është kërkuar të mbajë përgjegjësi lidhur me gabimet e pafalshme në tezën e provimit të gjuhë-letërsisë ,si dhe te heqë dorë nga sulmet kundrejt pedagogeve apo universitetit.

Ndërkohë, në një postim të ditës  së sotme, eksperti i arsimit, Albano Zhapaj, në vijim të komunikimeve të tij në lidhje me çeshtjen shkruan:

Fenomeni më i ri shqiptar “Ministrja e Arsimit” është kthyer pa dashje në rolin e asaj njerkës që mirë nënën që s’ta zëvendëson dot, por të bën të mos duash më as babanë./Shtypi.net

M.C

Check Also

Dita e dytë në Hagë/ Thaçi përfundon intervistimin për sot, por nesër…

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi për të dytën ditë ndodhet në Dhomat Speciale të Hagës. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 × four =