Home / Aktualitet / Meta pret pasdite Vjosa Osmanin në Tiranë në vizitën e saj të parë shtetërore

Meta pret pasdite Vjosa Osmanin në Tiranë në vizitën e saj të parë shtetërore

Presidenti i vendit Ilir Meta do të mikpresë sot në Tiranë Presidenten në Detyrë dhe njëkohësisht Kryetaren e Kuvendit të Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, së bashku me delegacionin zyrtar, që e shoqëron në këtë vizitë të parë shtetërore.

Ceremonia zyrtare e pritjes solemne me Truprojë Nderi dhe ekzekutimi i të dy himneve, do të zhvillohet në Institucionin e Presidentit të Republikës, në orën 15.30. Më pas të dy krerët e shteteve do të zhvillojë një takim kokë më kokë, si  dhe do kryesojnë bisedimet dypalëshe mes delegacioneve respektive.

Në ora 17:00, të dy Presidentët do të kenë një konferencë të përbashkët për shtyp.

Check Also

Kush është mjekja që u aksidentua rëndë në Elbasan

Një aksident i rëndë ka ndodhurpasditen e sotme në aksin rrugor Elbasa-Peqin, ku u përfshinë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 + thirteen =