Home / Aktualitet / Meta pret në Presidencë ambasadorët e BE-së, çfarë pritet të diskutohet

Meta pret në Presidencë ambasadorët e BE-së, çfarë pritet të diskutohet

Presidenti Ilir Meta po zhvillon një takim me ambasadorin Luigi Soreca dhe me ambasadorët e tjerë të Bashkimit Evropian.

Takimi po zhvillohet në presidencë me kërkesë të Ilir Metës.

Mendohet se tema kryesore e bisedes janë zhvillimet e fundit politike, ky si kryeçështje është Kodi Zgjedhor. Kujtojmë se maxhoranca ka vendosur një afat për arritjen e konsensusit për Kodin Zgjedhor, ku data e fundit është 30 shtatori.

Check Also

“Plasin” arrestimet ditën e sotme, i vihen prangat 24 vjeçarit në Përmet, policia i gjen dy shkelje

Një tjetër person është arrestuar gjatë kësaj të mërkure, nga Policia e Gjirokastrës. Shtetasi H.Sh, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 × five =