Home / Aktualitet / Meta nuk bëhet pengesë, dekreton pa vonesë ndryshimet në qeveri

Meta nuk bëhet pengesë, dekreton pa vonesë ndryshimet në qeveri

TIRANË

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar menjëherë ndryshimet në qeveri. Ashtu sikundër paralajmëroi një ditë më parë në konferencë më Presidenten e Kosovës, Kreu i Shtetit ka dekretuar pa vonesa emrat e dy ministrave të rinj të kabinetit qeveritar.

Bëhet fjalë për Ministrin Bledi Çuçi, i cili u propozua nga kreu i qeverisë për të marrë postin e Ministrit të Brendshëm, pas dorëheqjes së Sandër Lleshajt, si edhe Milva Ekonomi, e cila do të marrë në postin e Ministres së Bujqësisë, në vend të Bledi Çuçit.

Check Also

I moshuari rrëfen bisedën me hajdutët: “Kam vetëm 100 mijë lekë nga pensioni”

“Autorët na lidhën sytë dhe na dhunuan për rreth 1 orë”. Kështu deklaron i moshuari …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

fourteen + 5 =