Home / Aktualitet / Meta ngre “alarmin”: Mbi 50,000 qytetarë humbën vendet e punës

Meta ngre “alarmin”: Mbi 50,000 qytetarë humbën vendet e punës

Presidenti Ilir Meta thotë se mbi 50.000 qytetarë kanë humbur vendet e punës.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale Meta shkruan se papunësia nga 11.2%, u rrit në 11.9%, deri në 3-mujorin e dytë të vitit 2020.

Ndër të tjera Kreu i Shtetit shpehet se buxheti i 2021 nuk ka objektiv mbrojtjen e vendeve të punës dhe rritrjen e punësimit.

“Mbi 50,000 qytetarë HUMBËN vendet e punës dhe PAPUNËSIA nga 11.2%, U RRIT në 11.9%, deri në 3-mujorin e dytë të vitit 2020.

Buxheti 2021 NUK KA objektiv MBROJTJEN e VENDEVE TË PUNËS dhe RRITJEN E PUNËSIMI,´shkruan Meta në postimin e tij.

Check Also

Pyetja që bëjnë të gjithë: Pse domatet shqiptare nuk e kanë më shijen e dikurshme

Është e pamundur të gjesh një shqiptar që ka jetuar para 90-tës, e që s’ka …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

11 − 9 =