Home / Aktualitet / Messi largohet nga Barça? Klubi i njohur shòkon tifozët katalanas

Messi largohet nga Barça? Klubi i njohur shòkon tifozët katalanas

Zërat për një kalim të mundshëm të Lionel Messit tek PSG-ja po shtohen dita ditës. Një lajm i bujshëm vjen nga “FootballTransfers”, e cila zbulon një detaj që do të thotë shumë për të ardhmen e argjentinasit.

Mësohet se PSG-ja i ka kërkuar të gjithë dyqaneve rreth kryeqytetit francez që të marin masat e duhura për sa i përket transferimit të Messit. Të gjithë ato subjekte që shesin produketet e PSG-së janë njoftuar dhe reagimi i tifozëve për të blerë fanellën e tij pritet të kapë rekordet.

Për më tepër, PSG u ka thënë dyqaneve partnere të licencuara për të shitur mallrat e tyre zyrtarë për t’u përgatitur për një përmbytje interesi përpara një marrëveshje suksesi të transferimit.

Kjo është dhe arsyeja se pse klubi ka bërë një kërkesë të tillë, për të përballuar situatën me sukses. Gjithsesi, deri më tani nuk kemi asgjë konkrete mes palëve dhe ende nuk dihet se çfarë vendimi do të marë 33-vjeçari.

Barcelona do të përballet ndërkohë me PSG për Champions League dhe ndoshta një lajm i tillë mund të shërbejë si një shkak për këtë rivalitet.

Zyrtarët pranë Barcelonës kanë pranuar se Messi do t’i duhet të shkurtojë pagën nëse do të qëndrojë në klub ndërsa mungesa e tyre e konkurrencës është një faktor i mëtejshëm që e largon atë nga Blaugrana, i cili ndodhet i 10-ti në La Liga.

PSG, së bashku me Manchester City, janë një nga dy klubet e lidhur më lehtë me Messin. Parizienët, të cilët nuk do të kishin asnjë problem të përshtatnin 33-vjeçarin në ekipin e tyre të super yllit, duket se janë të sigurt për të fituar garën për Messin.

Check Also

Shifra alarmante rastesh të reja nga koronavirusi, 7 humbje jete 24 orët e fundit

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 3314 testime, 469 të shëruar, 739 raste të reja dhe 7 …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 + 20 =