Home / Kryesore / Messi kërkoi largimin nga Barcelona, tifozët të mërzitur ngrihen në protestë(VIDEO)

Messi kërkoi largimin nga Barcelona, tifozët të mërzitur ngrihen në protestë(VIDEO)

E gjitha bota e futbollit u trondit pas lajmit se Leo Messi kërkoi largimin nga Barcelona. Por më shumë se tifozët e Barcelonës nuk e ka ndjerë askush, të cilët nuk pajtohen me këtë vendim.

Argjentinasi duket se është mërzitur sidomos me fjalët e trajnerit Ronald Kuman, i cili deklaroi se tani nuk do të kishte më të privilegjuar, ndaj ai vendosi të ndërmerrte këtë rrugë duke i komunikuar Barcelonës se do të largohej që gjatë kësaj vere.
Kaq ka bërë që te Barcelona të krijohet një situatë ankthi. Menjëherë pasi kanë marrë lajmin e vendimit të Messit, ata kanë pushtuar zyrat e ekipit të Barcelonës dhe kanë qëndruar aty gjithë natën, si shenjë proteste se janë kundër këtij vendimi dhe kërkojnë dorëheqjen e Presidentit.

Check Also

SHBA-të konfirmojnë vdekjen e eksponentit të lartë të al-Kaidas

Shtetet e Bashkuara kanë konfirmuar vdekjen e një eksponenti të lartë të al-Kaidas në Afganistan, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

17 − fourteen =