Home / Aktualitet / Mesha e Krishtlindjes, ceremonia drejtohet nga kryepeshkopi Anastas

Mesha e Krishtlindjes, ceremonia drejtohet nga kryepeshkopi Anastas

Këtë të mërkurë në katedralen Ngjallja e Krishtit në Tiranë, besimtarët e krishterë ortodoksë, kremtuan meshën e shenjtë. Në këtë ditë të rëndësishme në kalendarin e tyre, besimtarët erdhën që në orët e para të mëngjesit.

Kjo meshë, u drejtua nga Kryepeshkopi i Tiranës, Durrësit dhe i gjithë Shqipërisë, Anastas Janullatos.

Kryepeshkopi Anastas dha edhe mesazhet e tij të rëndësishme gjatë kremtimit të meshës së shenjtë.

Por urimet në këtë ditë të shenjtë nuk munguan as nga vet besimtarët.

Besimtarët kanë treguar se çfarë përfaqëson për ta kjo ditë e shënuar.

Check Also

Rama: Paketa ekonomike do të zgjerohet/ Nuk do paguani taksë nëse e keni dyqanin e mbyllur

Taksa në muajin që ke mbyllur dyqanin gjatë kohës së luftës kundër COVID-19 nuk do …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

six + 12 =