Home / Kryesore / Mëngjese dhe mbrëmje të ftohta/ Parashikimi i motit për këtë javë

Mëngjese dhe mbrëmje të ftohta/ Parashikimi i motit për këtë javë

Kjo javë do të ndikohet nga kushte atmosferike të qendrueshme.

Moti parashikohet të jetë kryesisht i kthjellët, e vranësira deri mesatare, keto më të perqëndruara ditën e martë. Era parashikohet të jetë nga kuadrati i Veriut me shpejtësi mesatare 1-6m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore, kryesisht në veri të vendit fiton shpejtësi deri në 10m/sek.

Në orët e mëngjesit prezencë të mjegullës së dendur përgjatë luginave. Mëngjeset dhe mbrëmjet do të jenë të ftohta, ndërsa orët me diell do të bëjnë që në mesditë temperaturat të pësojnë rritje./CNA.al

Check Also

Covid/ Pëson rritje kurba e infeksioneve gjatë 24-orëve të fundit

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 3088 testime, 457 të shëruar, 678 raste të reja dhe 5 …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 × 5 =