Home / Kryesore / Mëngjese dhe mbrëmje të ftohta/ Çfarë ka rezervuar moti për këtë javë

Mëngjese dhe mbrëmje të ftohta/ Çfarë ka rezervuar moti për këtë javë

Kjo javë do të ndikohet nga kushte atmosferike të qendrueshme.

Moti parashikohet kryesisht i kthjellëte vranësira kalimtare. Era do të jetë nga kuadrati i Veriut me shpejtësi mesatare 1-6m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore fiton shpejtësi deri në 10m/sek.

Mëngjeset dhe mbrëmja do të jenë të ftohta, ndërsa orët me diell do të bëjnë që në mesditë temperaturat të pësojnë rritje./CNA.al

Check Also

Ndërroi jetë nga Covid-19/ Mesazhet prekëse nga kolegët e Marko Bellos…

Janë trishtuar të gjithë këtë mëngjes nga humbja e beftë e ndarja para kohe nga …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

10 + 9 =