Home / Aktualitet / Mediat në stereotip të shekullit të kaluar

Mediat në stereotip të shekullit të kaluar

Nga Çapajev GJOKURTAJ-

Media të ndryshme citojnë një vajzë të re nga Fieri t’i ketë thenë Bashës se “pranon më mirë të vdesë nga virusi sesa ta shtypë Rama”.

Për Ramën e Bashën nuk ia vlen të sakrifikohet një zog pule, jo më të vdesë kush.

Fierakja e re, e ndodhur para një lideri mund të pushtohet nga entusiazmi i turmës dhe të ndjellë dhe vdekjen e vet.

Kjo është krejt e kuptueshme, enigmë mbetet pse mediat duhet të përcjellin në publik gjëpogjëra dhe të bëjnë model sterotipe të shekullit të kaluar😖

(Nga cikli ‘Zgara e meditimeve të çastit’)

Check Also

A e ka zbuluar Basha patronazhistin e PS? Kryedemokrati e zbulon për herë të parë

“Jo se kam zbuluar, është fundi, tregon se ku ka përfunduar Republika e Shqipërisë. Tregon …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 + seven =