Home / Aktualitet / Me kapuç në kokë, shihni momentin kur policia arreston me urdhër të SPAK gjyqtaren e Krujës

Me kapuç në kokë, shihni momentin kur policia arreston me urdhër të SPAK gjyqtaren e Krujës

Është publikuar në media momenti i arrestimit të gjyqtares Enkeleda Hoxha nga policia në gjykatën e Krujës pas urdhër-arrestit të lëshuar nga Gjykata e Posaçme ndaj saj për korrupsion.

Gjyqtarja Hoxha është mes 10 personave të arrestuar nga operacioni i SPAK pas hetimeve disa mujore për korrupsion në Gjykatën e Krujës. Hoxha akuzohet për veprën penale “Korrupsioni pasiv i gjyqtarëve, prokurorëve dhe funksionarëve të tjerë të drejtësisë”, kryer në bashkëpunim, parashikuar nga nenet 319/ç dhe 25 të Kodit Penal.

Check Also

Lufta me COVID-19 / Vjen lajmi i mirë nga Kina

Autoritetet shëndetësore kineze njoftuan sot se kanë miratuar dy vaksina të reja kundër Covid, për …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

two + 20 =