Home / Kryesore / Mbyllet zyra e vizave dhe pasaportave, ambasada gjermane në Tiranë del me njoftimin e rëndësishëm

Mbyllet zyra e vizave dhe pasaportave, ambasada gjermane në Tiranë del me njoftimin e rëndësishëm

Duke filluar nga dita e sotme (e hënë 20 korrik), Zyra e Vizave dhe e Pashaportave të Ambasadës Gjermane në Tiranë është e mbyllur për arsye parandaluese.

Personat e prekur nga mbyllja e zyrës do të marrin në momentin më të parë të mundshëm një datë/orë të re aplikimi, thuhet në njoftimin në facebook të ambasadës.

“Ne do të informojmë përmes faqes së internetit apo Faceboouk-ut sapo zyra të rinisë veprimtarinë e saj. Lutemi për mirëkuptimin tuaj.
Në raste urgjente konsullore mund të na kontaktoni përmes numrit të shërbimit të gatshëm 068 202 9109. Lutemi për mirëkuptimin tuaj që përmes këtij numri nuk mund të japim informacione rreth datave të aplikimit apo procedurave për vizë”, thuhet në njoftim.

Mbyllet zyra e vizave dhe pasaportave, ambasada gjermane në Tiranë del

Check Also

“La Niña”, fenomeni mbi Oqeanin Paqësorë që do të ndryshojë motin, ja çfarë paralajmërojnë meteorologët

Një ngjarje e moderuar deri në e fortë e motit, e quajtur “La Niña” është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 × 4 =