Home / Aktualitet / Mbyllet Shkodra, PD fiton bindshëm, supriza e fundit vjen nga Tom Doshi

Mbyllet Shkodra, PD fiton bindshëm, supriza e fundit vjen nga Tom Doshi

Mbyllet procesi i numërimit të votave në qarkun Shkodrës. Partia Demokratike është forcë fituese në këtë qark pasi ka arritur të grumbullojë 47.209 vota e ndjeku nga Partia Socialiste me 30.296 vota.

Ndërsa jashtë parashikimeve të këtyre zgjedhjeve ka dalë Lëvizja Socialiste për Integrim e cila ka arritur të marrë vetëm 10.102 vota dhe vend të tretë është Partia Socialdemokrate e Tom Doshit me 16.426 vota.

Pesë mandatë ka marrë PD, tre mandate PS, PDS 2 mandate dhe LSI një mandate.

Check Also

Kush janë deputetët që do hetojnë Metën, mazhoranca përdor “të djegurit” për të çuar deri në fund luftën me presidentin

Detaje të reja janë mësuar nga nisma për të shkarkuar presidentin Ilir Meta. Burimet bëjnë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

six − five =