Home / Aktualitet / Mbyllet procesi i përzgjedhjes së kandidatëve të PD/ Lista me 316 emra i shkon Kryesisë

Mbyllet procesi i përzgjedhjes së kandidatëve të PD/ Lista me 316 emra i shkon Kryesisë

Komisioni i Vlerësimit të Kandidatëve ka përfunduar procesi i përzgjedhjes së kandidatëve të PD.

Në fazën e parë ishin 498 emra kandidatësh të cilët u votuan nga baza në degët e PD.

Komisioni i Vlerësimit të Kandidatëve i ka dërguar Kryesisë listën përfundimtare me 316 emra, dhe tashmë i takon Kryesisë dhe Këshillit Kombëtar të PD-së të vendosë për emrat që do të përzgjidhen./CNA.al

Check Also

OBSH thirrje Europës: Mos përsërisni “gabimin” e verës së kaluar, varianti indian i Covid po përhapet

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka paralajmëruar se vaksinimi i të gjithë popullatës është ende larg …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 + thirteen =