Home / Kryesore / Mbyllet numërimi në 20 bashki të vendit, ja kush fiton dhe kush humb

Mbyllet numërimi në 20 bashki të vendit, ja kush fiton dhe kush humb

Në 18:30 ditës së sotme përfundoi numërimi i votave në bashkinë e Lushnjes ku fituese u shpall PS me një diferencë të thellë me PD. Rezultati është vetëm për bashkinë pa njësitë administrative. Gjithashtu edhe në Roskovec dhe Delvinë ka fituar PS. Nga 20 bashki në total, 4 i kanë besuar PD-së dhe 16 PS-së.

Check Also

Nuk ka as të majtë, as të djathtë në letërsi. Ka vetëm të shkruar të mirë

Ken Burns, mjeshtër i dokumentarit televiziv, është kthyer me “Hemingway”, një serial i ri televiziv …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

14 − 13 =