Home / Aktualitet / Mbyllet kopshti në Korçë, infektohet me COVID-19 drejtoresha

Mbyllet kopshti në Korçë, infektohet me COVID-19 drejtoresha

Një kopsht në Korçë, nr.17, është mbyllur për shkak se drejtoresha e tij është testuar dhe ka rezultuar pozitive me COVID-19.

Mësohet se drejtoresha kishte shfaqur simptoma të koronavirusit dhe nuk kishte shkuar në punë që të Premten.

Pasi asaj iu bë tamponi dhe u testua pozitive është vendosur mbyllja e kopshtit.

Check Also

Përkeqësohet bilanci/ 35 viktima dhe mbi 800 të lënduar nga tërmeti në Izmir

Numri i viktimave të tërmetit në Izmir të Turqisë ka shkuar në 35. Ministri i …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 × four =