Home / Aktualitet / Mbyllet fasoneria në Pogradec, 3 punonjëse pozitive me COVID-19, infektohen dhe dy infermiere në fshatra

Mbyllet fasoneria në Pogradec, 3 punonjëse pozitive me COVID-19, infektohen dhe dy infermiere në fshatra

POGRADEC

Një fasoneri është mbyllur në Pogradec pasi tre punonjëse kanë rezultuar pozitive me COVID-19.

Punonjëset janë karantinuar kurse janë marrë tamponët dhe kontakteve të afërta.

Po ashtu dhe dy infermiere që punonin në fshatra janë infektuar me COVID-19 ndërkohë janë zëvendësuar nga dy kolege të tjera.

Sa i përket sistemit arsimor, një nxënës është së fundmi në Pogradec me COVID-19, por nuk bëhet me dije se në cilën shkollë.

(BalkanWeb)

Check Also

Naftëtarët duan bukën e gojës!

Çapajev Gjokutaj/ Naftëtarët e Ballshit janë në grevë urie. Kërkojnë rrogat e papaguara. Thënë ndryshe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

twenty + sixteen =