Home / Aktualitet / Mbretëresha Elizabeth thyen zinë 4 ditë pas vdekjes së bashkëshortit

Mbretëresha Elizabeth thyen zinë 4 ditë pas vdekjes së bashkëshortit

Mbretëresha Elizabeth u kthye në detyrë duke thyer zinë 2-javore sepse organizoi një ceremoni në të cilën Earl Peel u largua zyrtarisht si Lord Chamberlain.

Earl Peel ishte Lord Chamberlain, i cili është roli më i lartë i oficerit në familjen mbretërore. Krahu i saj të djathtë në Windsor doli në pension dhe ky ishte motivi që ktheu në punë mbretëreshën vetëm 4 ditë pas vdekjes së Princ Philip.

Princi Philip, burri i Mbretëreshës Elizabeth II, ndërroi jetë në moshën 99 vjeçare.

Check Also

U arrestua me 1 kg kokainë, ja kush është efektivi i RENEA-s/ FOTO

Detaje të reja janë zbuluar në lidhje me arrestimin në flagrancë të një efektivi të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

10 − 4 =