Home / Aktualitet / Manastirliu publikoi foton e një gruaje që i matej tensioni mes dëborës, shpërthen ish-ministri

Manastirliu publikoi foton e një gruaje që i matej tensioni mes dëborës, shpërthen ish-ministri

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Mnjani, përmes një postimi në facebook ka reaguar ashpër ndaj fotos së shpërndaë nga ministrja Ogerta Manastirliu, ku paraqitet një zonjë të cilës i kryhet matja e tensionit në nayrë në temperatura tepër të ulta.

Manjani shprehet se në raste të tilla protokolli shëndetësor parashikon mbulimin e pacientit me batanije dhe jo zhveshjen e tij në mes të të ftohtit.

Ish-ministri thekson se kjo është një poshtërsi antishëndet që kurrsesi nuk mund të publikohet për propagandë nga ministrja e Shëndetësisë.

Postimi i plotë i Manjanit: Ndihma e parë, moj zonja ministre e shëndetit, në një mjedis të tillë fillon me masa të menjëhershme anti hipotermike.

Jo vetëm mjeksia, por edhe protokollet e Kryqit të Kuq, sugjerojnë për këtë rast si masë te parë mbulimin e personit me një batanije dhe jo zhveshjen në mes të borës!!!

Pret puna e matjes së tensionit…

Si ka mundësi që kjo poshtërsi antinjeri e antishëndet të përdoret nga një ministër dhe për më tepër i shëndetësisë!!!

Mirë ministrja, se tabi i shohin sytë veç vota, po kjo mjekja a infermierja si mund të bëjë një karagjozllëk të tillë?!

Check Also

5 ide dhuratash të minutës së fundit, nënat do t’ju falënderojnë

 Ju propozojmë Titulli: Dritë e zbehtë mbi kodra Titulli në origjinal: A pale vieë of the hills …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

five × 5 =