Home / Aktualitet / Manastirliu jep lajmin e mirë: Kaq shqiptarë fituan sot betejën me COVID-19

Manastirliu jep lajmin e mirë: Kaq shqiptarë fituan sot betejën me COVID-19

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit kanë fituar betejën me COVID 132 qytetare.

Lajmin, ministrja e bëri të ditur në Facebook.

“Gjatë 24 orëve të fundit, 132 qytetarë e kanë fituar betejën me virusin e rrezikshëm”, shkruan Manastirliu.

Një ditë më parë Ministria e Shëndetësisë raportoi për 158 të shëruar, 156 raste dhe 3 humbje jete.

Check Also

UGSH apel qeverive/Ndihmoni gazetarët e Luginës së Preshevës

Tirane me 29.09.2020 Unioni i Gazetareve Shqiptare vlereson intensifikimin e programeve dhe projekteve bashkepunuese mes …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

twelve + twelve =