Home / Aktualitet / Mali i zi/ Shqiptarët janë të ndarë, do shkojnë në zgjedhje me dy lista kandidatësh

Mali i zi/ Shqiptarët janë të ndarë, do shkojnë në zgjedhje me dy lista kandidatësh

Në Malin e Zi shqiptarët janë bashkuar në dy lista zgjedhur dhe synojnë që të marrin tre mandate.

Kreu i forcës së Re demokratike Nazif Cungu tha se ka pasur përpjekje për të bërë bashkë të gjitha forcat politike shqiptare por kjo nuk ka qenë e mundur

Nazifi tregon edhe synimet e dy grupimeve politike ne këto zgjedhje.

Check Also

“Vjeshta ka trokitur”, Tritan Kalo: Tendencë rizgjimi të rasteve me COVID-19, por…

Mjeku i njohur infeksionist, Tritan Kalo vjen me një mesazh për qytetarët shqiptarë, ndërsa paralajmëron …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

fifteen + twenty =