Home / Aktualitet / “Luli e ka problem takimin mes nesh…”/ Rama nuk dorëzohet, i kërkon publikisht takim Bashës

“Luli e ka problem takimin mes nesh…”/ Rama nuk dorëzohet, i kërkon publikisht takim Bashës

Kryeministri Edi Rama është shprehur i gatshëm të ulet në bisedime me kreun e opozitës Lulzim Bashën, kurdo që Basha të dojë.

Rama tha se ai po të ishte në vendin e Bashës, do të ishte “në vijimësi i interesuar për dialog, tryezë, marrëveshje, rimarrëveshje në proces.”

Ndërsa Basha, sipas Ramës, ka frikë nga zërat se mes opozitës dhe shumicës ka komunikim:

Teorikisht thuhet se kryeministri mund të humbë më shumë kur takohet, por unë nuk e kam problem, Luli e ka problem, ndoshta duke menduar se kështu shpërndan zërat që ne ndërkohë ne komunikojmë, por nuk funksion kështu.

Të takohemi? Patjetër në çdo herë për çdo gjë. Duhet të flasim dhe diskutojmë. Nuk është me ultimatume dhe kërcënim.”

Check Also

Bastardët po negociojnë me Greqinë për detin

Nga Spartak NGJELA – Të gjithë këta bastardë që kanë negociuar dhe po negociojnë me …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

19 − 17 =