Home / Aktualitet / Lugina e Preshevës si Sanxhaku me COVID-19

Lugina e Preshevës si Sanxhaku me COVID-19

Po shtohet frikshëm numri i rasteve të personave që mbartin coronavirusin.

Së fundmi në Bujanoc po shënohen 68 raste me COVID-19, kurse në Preshevë situata paraqitet edhe më keq.

Stafi mjekësor i qendrës spitalore është prekur nga COVID.

Nëse nuk merren masa emergjente rreziku i prekjes së popullsisë është shumë më i madh, duke u zgjeruar ngjashëm me realitetin në Sanxhak.

Komuna e Preshevës në mbledhjen e djeshme shpalli gjendjen e emergjencës, duke kërkuar masa të jashtëzakonshme mbrojtjeje nga të gjithë banorët dhe institucionet shtetërore të vendit.

Check Also

Dialogu Kosovë-Serbi, flet zëdhënësi i KE: “BE s’ka interes për zvarritje, interesi është që …”

Komisioni Evropian nuk ka pranuar të komentojë mbi deklaratat e palëve të bëra në lidhje …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

15 + 18 =