Home / Aktualitet / Lufta në Nagorno Karabakh, spikerja ia plas së qarit në studio teksa jepte lajmet (VIDEO)

Lufta në Nagorno Karabakh, spikerja ia plas së qarit në studio teksa jepte lajmet (VIDEO)

Lufta është duke vijuar e ashpër në Nagorno Karabakh, ku Azerbajxhani po fiton terren nga dita në ditë duke marrë nën kontroll një numër të madh fshatrash dhe qytetesh në rajon.

Presidenti azer Ilham Aliyev publikon çdo ditë qytetet dhe fshatrat e rimarra nën kontroll, ndërsa një ngjarje e trishtë ka ndodhur në njërin prej televizioneve të vendit.

Ndërkohë që raportonte, spikerja fillon të qajë kur thekson se edhe qyteti i saj i origjinës ishte rimarrë prej armenëve.

Bëhet fjalë për qytetin jugor të Nagorno Karabakh, i cili quhet Zengilan. Qyteti u mor gjatë ditës së djeshme nën kontroll nga azerët.

Check Also

Opinion pas opinionit ku ngeci interneti!

Nga Flamur VEZAJ- #Elbasani ka disa kohe qe vazhdon perplasjen mes grupeve kriminale, sa ka …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

fourteen + 5 =