Home / Aktualitet / Lufta kundër Covid, një hipokrizi e pafund

Lufta kundër Covid, një hipokrizi e pafund

Nga Përparim TUSHAJ-

Pse?
– Ndergjegjesimi thone, kush ka treguar ndonjehere ndergjegjesim? Kur nuk funksionon ndergjegjesimi cfare duhet te behet?
– Admin Publike ne pune, 5 veta ne nje zyre 4 x 5??!! Tek privati valojne gjobat nese behet ashtu.
– Perdorimi i maskave eshte harruar ne Tirane dhe besoj qe nuk ka qene ndonje here ne rrethe. Ne nje qytet qe isha me maske me pyeten “nga cili qytet i Kosoves je?” meqe isha me maske. Dmth ne Kosove jane te ndergjegjesuar por ne ne Shqiperi nuk pyesim as per Ramen, as per coronen as per asgje (harrojme qe e kemi pervete). Kjo kuptohet fillon me ata qe kane detyre te kontrollojne, jane te paret qe nuk e zbatojne.
– Lokalet, lejohet sherbimi brenda???? Pse? Nje pjese e lokaleve ne Bllok jane ne moden “business as usual”.
– Transporti publik, nuk behet fjale te vendose kush maskat….
– Ndalohen fluturimet nga Britania, por jo qytetaret britanik (edhe pse jane shqipetare) hyjne sa here te duan.
– Sejclili nga ne di kushedi sa raste qe jane me Covid dhe bejne jeten normale???
Pra, te dashur korfej te shendetesise dhe te kontrollit te zbatimit, zbatoni vete se pari dhe pastaj kerkoni me ngulm ti zbatojne te gjithe. Disa miqve te mij nuk ju vjen mire qe e permend gjithnje, por do ta vazhdoj – merrni ekperience nga Kosova, numrat jane 4-5 here me te ulet se ketu.
MJAFT ME PROPOGANDE, BENI PUNEN PER TE CILEN PAGUHENI.

Check Also

Sot iu bashkua zyrtarisht PD-së, por ja çfarë thoshte Bamir Topi kohë më parë për Bashën

Sot kryedemokrati Lulzim Basha ka gjetur marrëveshjen me një figurë të vjetër të Partisë Demokratike, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

13 − 11 =