Home / Kryesore / LSI në gjendje “të mjerueshme”, ja sa mandate mori në të gjithë Shqipërinë

LSI në gjendje “të mjerueshme”, ja sa mandate mori në të gjithë Shqipërinë

LSI-ja as vjen e tkurret në këto zgjedhje që mesa duket e kthyen këtë parti në vitin 2009 ku mori 4 mandate dhe bëri koalicion me PD e Sali Berishës.

“Lufta” po zhvillohet në Durrës e deri më tani LSI e ka të humbur pasi mandatin e pestë në rang vendi e humbi, me PS që ia rrëmbeu në Durrës.

Kështu qyteti bregdetar ndahet me 8 mandate PS dhe 6 mandate PD. Në total nga projeksionet e deritanishme PS ka 74 mandate, PD 59 dhe LSI 4.

 

Check Also

Frika nga vala e katërt? Rritja e numrit të të infektuarve alarmon Italinë e Veriut

Të dhënat e raportuar në 24 orët e fundit në veriun e Italisë kanë rikthyer …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

four − four =