Home / Kryesore / LISTA/ Rama nuk është i pari, ja kush janë 10 kandidatët më të votuar deri më tani

LISTA/ Rama nuk është i pari, ja kush janë 10 kandidatët më të votuar deri më tani

Në zgjedhjet e 25 prillit, shqiptarët, krahas partive politike, kanë patur mundësinë që të votojnë edhe për kandidatin e tyre të preferuar.

Po kush janë kandidatët më të votuar deri në këto momente?

Sipas të dhënave paraprake, Taulant Balla rezulton të ketë mbledhur më shumë vota, i ndjekur nga kryeministri Edi Rama.

Kryeministri Edi Rama është bërë kandidati i parë që ka thyer herësin e votave në Shqipëri, që ishte rreth 7377 vota.

10 kandidatët më të votuar

Taulant Balla 12486 vota,

Edi Rama 11222 vota,

Niko Peleshi 10908 vota,

Saimir Hasalla 9843 vota,

Aurora Mara 9173 vota,

Flamuar Hoxha 9,159 vota,

Bledar Cuci 8834 vota,

Bledi Klosi 8210 vota,

Ervin Salianji 7,125

Dashnor Sula 7,026

Check Also

Me letra fallco, si po trafikon krimi i organizuar shqiptarët drejt Anglisë

Krimi i organizuar shqiptar dhe ai gjeorgjian po shfrytëzon territorin e Irlandës si tranzit për …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

nineteen − 5 =