Home / Aktualitet / LISTA/ Hajdari, Beqaj, Murrizi… këto janë 28 deputetët që mbeten jashtë Kuvendit

LISTA/ Hajdari, Beqaj, Murrizi… këto janë 28 deputetët që mbeten jashtë Kuvendit

28 deputetë të Kuvendit aktual të Shqipërisë nuk ia arritën që të siguronin një tjetër mandat nga zgjedhjet e 25 Prillit.

Nga lista me 28 deputetët që do të detyrohen t’i thonë lamtumirë Kuvendit për 4 vitet e ardhshme në pikëpyetje janë vetëm Pandeli Majko dhe Mimi Kodheli në Tiranë nëse do të arrijnë që të thyejnë herësin deri në kutinë e fundit edhe pse gjasat janë shumë shumë të vogla, pasi kanë mbetur edhe shumë pak fletë për t’u numëruar.

Check Also

Kush janë deputetët që do hetojnë Metën, mazhoranca përdor “të djegurit” për të çuar deri në fund luftën me presidentin

Detaje të reja janë mësuar nga nisma për të shkarkuar presidentin Ilir Meta. Burimet bëjnë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

9 + 2 =