Home / Aktualitet / Lëkundje tërmeti në qytetin e Korçës/ Sa ishte magnituda

Lëkundje tërmeti në qytetin e Korçës/ Sa ishte magnituda

Mëngjesin e sotëm janë regjistruar lëkundje tërmeti në qytetin e Korçës.

Lëkundja u regjistrua rreth orës 08:30 me magnitudë 3,5 të shkallës Rihter, sipas Qendrës Europiane të Tërmeteve.

Epiqendra e lëkundjes së tërmetit ka qënë 17 kilometra larg qytetit./CNA.al

Check Also

Koreja e Veriut qëllon dhe djeg një zyrtar civil të Koresë së Jugut

SEUL, KOREJA E JUGUT – Ushtria e Koresë së Jugut njoftoi se Koreja e Veriut …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

19 − 12 =