Home / Aktualitet / Legjenda e futbollit në zi/ Aksidenti fatal i merr jetën djalit 18-vjeçar (Foto)

Legjenda e futbollit në zi/ Aksidenti fatal i merr jetën djalit 18-vjeçar (Foto)

Ish-mesfushori dhe ish-kapiteni i njohur i kombëtares gjermane, Michel Balack ka humbur djalin e tij ditën e sotme në një aksident rrugor.

Mediat portugeze po raportojnë se tragjedia ndodhi në Troia në jug të Lisbonës, afër një shtëpie që babai i tij i futbollistit në pension bleu vite më parë.

Emilio ishte një nga tre fëmijët e Ballack që ish-futbollisti gjerman ka me ish-gruan Simone Lambe. Ai lindi në vitin 2002, një vit pas djalit të madh, Louis, dhe tre vjet para se më i riu, Jordi.

Michael Ballack është aktivizuar me klube si Bayern Munchen, Bayer Leverkusen dhe Chelsea, teksa zhvilloi 98 ndeshje (42 gola) me “Pancerat”.

Check Also

Plagosje me armë zjarri në Lezhë, identifikohet dhe shpallet në kërkim autori i dyshuar

Një i plagosur me armë zjarri ka mbetur në Lezhë. Autori i dyshuar Xhulio Vokrri, ka plagosur 25-vjeçarin …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

five × one =