Home / Kryesore / Lajme të mira për ata që kanë bërë plane për sot, ja si parashikohet moti për ditën e dielë

Lajme të mira për ata që kanë bërë plane për sot, ja si parashikohet moti për ditën e dielë

Lajme të mira vijnë nga parashikimi i motit për sa i përket ditës së dielë.

Të ndikuar nga kushte atmosferike të qëndrueshme, moti parashikohet të jetë kryesisht i kthjellët, e vranësira të pakta kalimtare, bën te ditur Sherbimi Meteorologjik Ushtarak.

Era do të jetë nga kuadrati i Veriut me shpejtësi mesatare 1-4m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore fiton shpejtësi deri në 10m/sek.

 

Check Also

Shkarkimi i Luan Dacit nga KPA, flet Zaçe Islami

Avokati Zaçe Islami ka qenë i ftuar sot në Fax news, ku ka folur lidhur …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

11 − 6 =