Home / Kronike / Kronike / Lajm i trishtë/ Ndahet nga jeta aktori i njohur i Teatrit Kombëtar

Lajm i trishtë/ Ndahet nga jeta aktori i njohur i Teatrit Kombëtar

Është ndarë nga jeta aktori i Teatrit Kombëtar të Kosovës, Enver Kaçaniku.

Lajmin e ka bërë të ditur Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit të Kosovës përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”.

Enver Kaçaniku lindi në vitin 1947 në Prizren dhe u bë i njohur më shumë për filmat “Si të vdiset” dhe “Migjeni”.

“Sot vendi ynë ka humbur një njeri më vlera të larta.
Ka ndërruar jetë aktori i Teatrit Kombëtar të Kosovës, z. Enver Kaçaniku.
Ai në mesin e shumë shfaqjeve teatrale në të cilat mori pjesë, është njohur për rolet e tij në filmat “Migjeni” dhe “Si të vdiset”.
Ne u shprehim ngushëllime, familjes dhe kolegëve për këtë humbje.
Aktorin z. Enver Kaçaniku dhe veprimtarinë e tij do ta kujtojmë dhe vlerësojmë gjithmonë”, ka shkruar MKRS në njoftimin e saj.

Check Also

E rëndë/ Shqiptari 29-vjeçar gjendet i vdekur në Itali, dyshimet e para (Emri)

ITALI- Një shqiptar 29-vjeçar, i quajtur Besmir Shala, u gjet i vdekur në një rrethrrotullim në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

four × 4 =