Home / Aktualitet / Lajm i trishtë/ Covid i merr jetën mësueses 41-vjeçare (FOTO+EMRI)

Lajm i trishtë/ Covid i merr jetën mësueses 41-vjeçare (FOTO+EMRI)

Mësuesja Manjola Nikolli nga Mirdita ka humbur betejën me Covid-19. 41-vjeçarja, nëna e një vajze dhe një djali ishte e shtruar në një nga spitalet Covid në kryeqytet, ku edhe ka ndërruar jetë.

Ndërkohë në bilancin e bërë ditën e djeshme nga Ministria e Shëndetësisë u raportua për 4 viktima  dhe 659 raste të reja me Covid.

Postimi i miqve në Facebook

(Vetem 41 vjeç per t’u ndare nga jeta ne menyre tragjike nga semundja e pabese e ketij shekulli. Edhe kur u shtuan shpresat se do ia dilte, krejt papritur ato u veniten dhe mesuese Manjola Nikolli (Pepkolaj) nderroi jete duke lene ne pikellim familjen, vajzen e saj te dashur, bashkeshortin Nikon, gjithe familjen e saj dhe rrethin e miqve e kolegeve.

Kusherire shume e afert dhe nxenese e bashkeshortes sime, iku nga kjo jete duke i lene vrage ne shpirt dhe time shoqe. Manjola, kjo mesuese e talentuar dhe me perkushtim maksimal e letersise. Dhe tani qe po hedh keto rradhe me duket sikur e kemi ne skene ku shpesh here neper festat e Marsit apo veprimtari te tjera sillte nxenes te pasionuar pas letersise dhe recitimit, dhe ajo i percillte ato me emocione te pazakonta ne paskuintat e skenes.

Ke dhene aq shume, mesuese e dashur Manjola per femijet e qytetit dhe per gjithe komunitetin.
Pushofsh ne Paqen e Zotit!

E shtruar prej ditësh në spital, Covid i merr jetën mësueses

Check Also

Brenda burgut ku po mbahet ish-polici që vrau George Floyd

Ish-polici që vrau George Floyd po mbahet në një burg të sigurisë së lartë, ndërkohë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

17 − four =