Home / Bota / LAJM I MIRË/ Spanja një ndër vendet më të goditura nga koronavirusi, për herë të parë shënon 0 viktima
People walk along a seafront promenade in Barcelona, Spain, Saturday, May 2, 2020. Spaniards have filled the streets of the country to do exercise for the first time after seven weeks of confinement in their homes to fight the coronavirus pandemic. People ran, walked, or rode bicycles under a brilliant sunny sky in Barcelona on Saturday, where many flocked to the maritime promenade to get as close as possible to the still off-limits beach. (AP Photo/Emilio Morenatti)

LAJM I MIRË/ Spanja një ndër vendet më të goditura nga koronavirusi, për herë të parë shënon 0 viktima

Spanja pas disa muajsh në panik, këtë fillim qershori nuk ka shënuar asnjë viktimë nga koronavirusi. Të dhënat e fundit tregojnë se në Spanjë janë konfirmuar vetëm 71 raste të reja pozitiv me Covid 19 dhe asnjë viktimë.

Mediat spanjolle bejne me dije se deri më tani numri i viktimave nga koronavirusi në Spanja ka shkuar në 27 127 persona ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve në 239 638.

Këtë të hënë në Spanjë rreth 70 % e popullsisë tashmë kanë hyrë në fazën e dytë të lehtësimit të masave kufizuese.

Ndërkohë që Madriti vijon të jetë një ndër qytetet që akoma nuk është zbatuar sërish lehtësimi i masave kufizuese ndaj koronavirusit.

M.C

Check Also

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë/ BE e gatshme të ndez frymën e bashkëpunimit mes palëve

Gjermania dhe Franca dëshirojnë të rigjallërojnë dialogun midis Serbisë dhe Kosovës. Samiti mbahet të premten. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

nineteen + sixteen =