Home / Aktualitet / Lajm i mirë/ Këto dy qytete të mëdha në Shqipëri dalin nga harta e vendeve të prekura nga Covid-19

Lajm i mirë/ Këto dy qytete të mëdha në Shqipëri dalin nga harta e vendeve të prekura nga Covid-19

Dy qytete të mëdha, si Durrësi dhe Vlora kanë dalë nga harta e COVID-19. Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, këto qytete nuk ka më të sëmurë me koronavirus.

Ndërsa dje u raportua se Korça, një tjetër qytet i madh i vendit nuk kishte asnjë të sëmurë aktiv me virusin e rrezikshëm.

Ministria e Shëndetësisë konfirmoi 9 raste të reja me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar në  782 numrin e të prekurve.

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive, është si vijon: 

Tiranë   100

Shkodër 24

Krujë     93

Durrës  0

Fier        1

Kurbin   27

Korçë    1

Elbasan 2

Kukës    8

Lezhë    1

Has         0

Kavajë  0

Lushnje  1

Vlorë     0

Pukë      0

Mirditë 2

Rrogozhinë  0

Tropojë   0

Berat     2

Mallakastër  0

Mat 1

M.C

Check Also

VOA: “Viti 2020, shqiptarët sërish me sytë nga ambasadat perëndimore”

Si sot, 30 vjet më parë, disa mijëra shqiptarë hynë në mjediset e ambasadave perëndimore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 − 4 =