Home / Kryesore / Lajm i FUNDIT/ SPAK lë në fuqi masat e sigurisë për 20 komisionerët e arrestuar

Lajm i FUNDIT/ SPAK lë në fuqi masat e sigurisë për 20 komisionerët e arrestuar

Ditën e sotme SPAK ka lënë në fuqi masat e sigurisë për 20 komisionerët e arrestuar.

Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka lënë në fuqi të gjitha masat e sigurisë për 20 personat (jo dy ato që u mësuan se kishin vdekur) komisionerë, të caktura para shpërndarjes së urdhër arresteve, të cilët akuzohen për krime elektorale përgjatë zgjedhjeve parlamentare të vitit 2017.

Ndërkohë, gjyqtari i GJKKO Klodian Kurushi ka shpallur moskompetencë për çështjen, duke ia deleguar për hetim Prokurorisë së Durrësit.

Një numër i vogël urdhër arrestesh janë ekzekutuar për ata që janë nën masën “arrest me burg” pasi pjesa më e madhe e tyre janë jashtë territorit të vendi.

Check Also

Twitter pranoi ‘një të metë të re’ të sigurisë, mund të ekspozojë të dhënat private të disa përdoruesve të Android

Vetëm disa javë pasi pësuan një sulm serioz të hakerëve, Twitter tashmë po përballet edhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

14 − five =