Home / Bota / LAJM I FUNDIT/ Pasi ia doli me sukses operacionit në tru, vdes legjenda e futbollit Diego Maradona

LAJM I FUNDIT/ Pasi ia doli me sukses operacionit në tru, vdes legjenda e futbollit Diego Maradona

Legjenda e futbollit botëror, Diego Maradona ka ndërruar jetë në moshën 60-vjeçare.

Mediat e huaja bëjnë me dije se Maradona pësoi arrest kardiak mëngjesin e së shtunës. Para disa kohësh, iu nënshtrua një operacioni për të hequr mpiksjen e gjakut në tru dhe ia doli me sukses.

Mediat e huaja bëjnë me dije se Maradona pësoi arrest kardiak mëngjesin e së shtunës. Para disa kohësh, iu nënshtrua një operacioni për të hequr mpiksjen e gjakut në tru dhe ia doli me sukses.

Maradona kishte personel mjekësor që e mbanin nën vëzhgim në shtëpinë e tij, por nuk ia doli ti mbijetonte arrestit kardiak.

Vijon…

Check Also

Qeveria hap digat, nisin përmbytjet në Durrës(FOTO)

Shumë banorë janë të izoluar nga reshjet e shumta të shiut nga mbrëmja e së …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

eight + 20 =